top of page

SKT/02/25

Seri no bakanlık onaylı

Köpek ve Kedi Canlı ağırlık verilecek tablet sayısı:

3 - 5 kg ½ tablet,

6 -10 kg 1 tablet

11 -15 kg 1.5 tablet

16 -20 kg 2 tablet

21 -25 kg 2.5 tablet.

Tenizol oral tabletin köpek ve kedilerdeki pratik dozu 10 kg canlı ağırlık için 1 tablettir. Tedaviye günde bir defa olmak üzere, birbirini takip eden 3 gün süreyle devam edilmelidir. Köpek ve kedilere sosis içine konularak (veya sosis ile sarılarak), diğer yiyeceklerinin içine kırılıp karıştırılarak veya doğrudan yutturulmak suretiyle verilebilir. Müstahzarı kullanmadan önce hayvanlara herhangi bir diyet uygulamaya gerek yoktur. Veteriner hekim tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği takdirde köpek ve kedilere uygulanacak pratik dozlar tablodaki gibidir.

İçeriğinde her tablette 50 mg praziquantel ve 500 mg fenbendazol bulunan, yuvarlak kurtlara karşı mücadelede etkin olan, kedi ve köpeklerde kullanılan, 2 çentikli bölünebilecek şekilde dizayn edilmiş, ağızdan alınan tablet şeklinde parazit ilacıdır.

Kullanım Amacı:

Tenizol, kedi ve köpeklerde Toxocara canis, Toxocara cati, Toxascaris leonina kaynaklı askarit; Ancylostoma caninum, Ancylostoma tubaeforme, Uncinaria stenocephala kaynaklı kancalı kurt; Trichuris vulpis kaynaklı kamçılı kurt parazit mücadelesinde kullanılır.

Kullanım Şekli ve Dozu:

Veteriner hekiminiz başka bir şekilde kullanımını tavsiye etmediği sürece kullanımı, kedi ve köpeklerde her 10 kg canlı ağırlığının başına 1 adet Tenizol tablet kullanıma uygundur. Örnek verecek olursak köpeğin canlı ağırlığı 15 kg ise 1 tam 1 de yarım tablet olarak verilmelidir. Tenizol tablet tedavisine 3 gün süreyle aralıksız olarak devam edilmelidir. 3 ayda bir tekrarlanmalıdır. Tenizol tablet, kedi ve köpeğe yutturulabileceği gibi, sevdikleri yiyeceklerine karıştırılıp da verilebilir.

Hakkında Önemli Uyarılar

6 haftalıktan küçük yavru kedilerde, 4 haftalıktan küçük yavru köpeklerde kullanılmamalıdır.

Gebelikde kullanımı hakkında herhangi bir bilimsel çalışma olmadığından dolayı gebelikte kullanımı önerilmemektedir.

Tenizol Kedi Köpek İç Parazit 5 Tablet

Stok kodu: tenizol3
250,00₺Fiyat
    bottom of page