top of page
BİLEŞİMİ
Yuvarlak, yassı, bölünmeye uygun, iki çentikli, beyaz renkli her tablet 50 mg prazikuantel ve 500 mg fenbendazol içerir.
 
KULLANIM YERİ / ENDİKASYONLARI
Tenizol Oral Tablet, köpek ve kedilerde, aşağıda isimleri yazılı şerit ve yuvarlak kurtların neden olduğu paraziter enfeksiyonların tedavisi ve kontrolünde antihelmintik amaçla kullanılır.
Askaritler: Toxocara canis, Toxocara cati, Toxascaris leonina
Kancalı kurtlar: Ancylostoma caninum, Ancylostoma tubaeforme, Uncinaria stenocephala
Kamçılı kurtlar: Trichuris vulpis
Şeritler: Dipylidium caninum, Echinococcus granulosus, Echinococcus multilocularis, Taenia pisiformis, T. taeniaeformis, T. hydatigena, T. ovis, T. multiceps, T. serialis, Mesocestoides corti, Spirometra sp.
 
KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU
Tenizol Oral Tablet’in köpek ve kedilerdeki farmakolojik dozu 5 mg prazikuantel / kg canlı ağırlık, 50 mg fenbendazol / kg canlı ağırlık / gün olup, pratik dozu 10 kg canlı ağırlık için 1 tablettir. Tedaviye günde bir defa olmak üzere, birbirini takip eden 3 gün süreyle devam edilmelidir.
Köpek ve kedilere sosis içine konularak (veya sosis ile sarılarak), diğer yiyeceklerinin içine kırılıp karıştırılarak veya doğrudan yutturulmak suretiyle verilebilir. Müstahzarı kullanmadan önce hayvanlara herhangi bir diyet uygulamaya gerek yoktur. Veteriner hekim tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği takdirde köpek ve kedilere uygulanacak pratik dozlar tablodaki gibidir.
Köpek ve Kediler için
Canlı ağırlık Verilecek tablet sayısı
3 - 5 kg ½ tablet
6 - 10 kg 1 tablet
11 - 15 kg 1.5 tablet
16 - 20 kg 2 tablet
21 - 25 kg 2.5 tablet

Tenizol Tablet 50 Adet

Stok kodu: Ten50
1.500,00₺Fiyat
    bottom of page